Skip to content Skip to footer

Mestský park

Nie je park ako park

Piešťany sa okrem svetoznámych kúpeľov pýšia aj množstvom zelene takmer priamo v centre.  Najstarším „ zeleným“ klenotom je mestský park, ktorý vznikol pôvodne ako kúpeľný park. Nenadarmo bol v roku 1963 vyhlásený za kultúrnu pamiatku. Jeho história siaha ešte do 18. storočia. Založil ho vtedajší zemepán Piešťan gróf Jozef Erdödy, ktorý bol okrem iného aj nitriansky župan a štátny minister viedenskej vlády. Košaté gaštany sa tu striedajú s vysokými borovicami a sú pretkané majstrovskými sochami. Viaceré stromy majú vek presahujúci sto rokov. Aj vďaka nim park dýcha dávnou minulosťou.  Keď sa budete prechádzať mestským parkom majte na pamäti, že možno práve na rovnakom mieste sa tu pred mnohými rokmi prechádzal aj Ludwig van Beethoven. Nie je to čarovné? Ludwig Van Beethoven v čase svojho pobytu v Dolnej Krupej, kde učil hrať na klavír mladú slečnu. Keďže popritom koncertoval, potreboval raz za čas oddych. Ten vždy našiel práve v tomto inšpiratívnom parku.

V Mestskom parku nájdete detské ihrisko, športové ihrisko ale aj množstvo zaujímavých sochárskych diel. Je to výborná lokalita pre bežecké, inlajnové a nordwalkingové aktivity. Okrem toho, že mestský park je každoročne miestom expozície najstaršej výstavy sôch v prírode nazývaných “Socha piešťanských parkov” je aj domovom mnohých zvieratiek ako napríklad milých veveričiek 😊

 

Cez park prechádza nenáročná trasa, ktorú tvoria betónové chodníčky. Poslúži na príjemnú prechádzku, ale aj na bežecké, či cyklistické aktivity. Mestský park je príjemným priestorom na prechádzku s kočíkom i detským odrážadlom. Pre rodiny s deťmi je k dispozícii detské ihrisko a viacero možností na občerstvenie. Keďže sa v parku nachádzajú aj náučné tabule predstavujúce jednotlivé vzácne stromy, a taktiež tabule popisujúce druhy a život vtákov žijúcich v ňom, môžete si popri prechádzke aj obohatiť svoje vedomosti i vedomosti svojich ratolestí. V letných horúčavách poskytuje blahodarné osvieženie očarujúca fontána, ktorá je súčasťou tohto krásneho parku. V novom bývaní Pri parku máte aj túto skúsenosť a zážitky na dosah ruky. Stačí Vám necelých 5 minút chôdze a ste na pokraji jedného z najväčších parkov na Slovensku.

Vážsky ostrov Lido – nachádza sa len jeden 100  metrový most od mestského parku (ponad Váh). Ľahkou navigáciou je monumentálna budova Domu Umenia a hneď za ním doprava… Lido je synonymom oázy oddychu a rekreačného športu. Môžete si tam zabehať, vychutnať opekačku, alebo aj zaplávať vo Váhu. Svoje obľúbené zákutia tam majú aj rybári zo širokého okolia.

Kontakt

Nech sa páči, dohodnite si stretnutie s našim poradcom.

Pomôže Vám veľmi jednoducho aj s prípadným financovaním kúpy bytu prostredníctvom hypotéky tak, aby Vás táto činnosť čo najmenej zaťažila a to bez akejkoľvek platby za sprostredkovanie.

Kontakt na oddelenie predaja
Rezidencia pri parku
Šafárikova ulica
„ulička za gymnáziom“
921 01 Piešťany