Skip to content Skip to footer

AKÉ VÝHODY PONÚKA BÝVANIE V PIEŠŤANOCH?

Stojíte pred dôležitou životnou otázkou, kde si vybrať svoje ideálne miesto na bývanie? V tom prípade sa môžete rozhodnúť pre život v meste alebo na dedine. Obidve alternatívy ponúkajú určité výhody i nevýhody a ostane večná dilema, čo je lepšie. Niekto v tom má jasno odjakživa, iní zvažujú rôzne možnosti. Je to rozhodnutie na celý život. Vďaka nášmu článku zistíte, prečo si na život vybrať práve mesto Piešťany.

Život v Piešťanoch vás udrží v tempe

Kľúčom výhody bývania v tomto meste je okrem bonusu v podobe kúpeľov aj jeho prepojenie s prírodou. V Piešťanoch sa bude páčiť všetkým, ktorí sa radi len tak túlajú ulicami malebného mesta, posedia si na kávičke a dokážu nájsť uvoľnenie mysle v peknom prostredí. Skvelo vybudovaná infraštruktúra, kvalitné služby a kompletná občianska vybavenosť a väčšie možnosti aj v podnikaní, aj takéto sú Piešťany.

Piešťany? Určite áno

Bývanie v tomto meste má samé pozitíva. Túžite si po celodennej práci dopriať príjemný relax, či masáž? Nie je problém. Kúpeľný ostrov je na to ako stvorený. Liečivá sila siričitého bahna a horúcej termálnej vody, sú aspekty vďaka ktorým si kúpele Piešťany už celé stáročia udržiavajú po celom svete povesť miesta, kde sa dajú účinne liečiť ochorenia pohybovej sústavy. Na to, aby ste si mohli dopriať zdraviu prospešný relax v luxusných piešťanských kúpeľoch, však nemusíte mať žiadne príznaky ochorenia. V blízkosti kúpeľných kúpalísk je aj prameň, ktorého liečivá voda sa dá aj piť. Stačí si nabrať… Obsah minerálov v tejto vode je omnoho vyšší ako pri bežnej dostupnej minerálnej vode z obchodu. 

„V zdravom tele zdravý duch.“

Výrok, ktorý používali už starí Gréci môžeme v krátkosti použiť aj pre bývanie v Piešťanoch. Človek sa cíti dobre, keď je zdravý, a to nielen po fyzickej ale aj po psychickej stránke. Zástancovia dedín apelujú na čistý vzduch, krásne prostredie, pokoj….ale toto všetko ponúkajú aj Piešťany a samozrejme aj mnoho iného. Príroda v Piešťanoch umožňuje rôzne spôsoby využitia na šport i relaxáciu. Je oázou pokoja, ticha a krásne upravenej zelene. Prejdite sa po parku a uvidíte, ako vám odrazu bude na duši ľahko a príjemne. Prípadne si vezmite obľúbenú knihu, sadnite si na lavičku a doprajte oddych v malebnom prostredí parku.

 

A to ešte zďaleka nie je všetko

Piešťany teda v sebe kombinujú určitý ruch kozmopolitného mesta, ale zároveň aj malého útulného mestečka, kde je všetko nablízku. Vďaka kvalitnej infraštruktúre pre cyklistov nepotrebujete ani auto. Piešťanci radi po meste jazdia na bicykli a tento spôsob dopravy je tu typický. Mesto ponúka aj mnoho ďalších športových, turistických ale aj historických možností. Mestský park – vznikol pôvodne ako kúpeľný park. Založil ho gróf Erdödy ešte v roku 1865. Neskôr sa vďaka rodine Winterovcov rozširoval. V Mestskom parku nájdete detské ihrisko, športové ihrisko ale aj množstvo zaujímavých sochárskych diel. Je to výborná lokalita pre bežecké, inlajnové a nordwalkingové aktivity. Okrem toho, že mestský park je každoročne miestom expozície najstaršej výstavy sôch v prírode nazývaných “Socha piešťanských parkov” je aj domovom mnohých zvieratiek ako napríklad milých veveričiek

Vážsky ostrov Lido – je synonymom oázy oddychu a rekreačného športu. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti Domu umenia Piešťany. Môžete si tam zabehať, vychutnať opekačku, alebo aj zaplávať vo Váhu. Svoje obľúbené zákutia tam majú aj rybári zo širokého okolia.

Priehrada Sĺňava – svojmu názvu vďačí práve pre veľký počet slnečných dní počas roku. V lete je ideálna na vodné športy a na vyhradených miestach sa dá aj okúpať. V jeseni je toto miesto ako stvorené na pokojnú prechádzku či výlet na bicykli. Okolo vodnej nádrže je vybudovaná asfaltová trasa v dĺžke 12 km. Pri Sĺňave si na svoje prídu aj milovníci rybolovu a kajakovania. Atrakciou nádrže Sĺňava je umelo vybudovaný vtáčí ostrov, ktorý je chránenou prírodnou rezerváciou zapísanou na zozname UNESCO.

Kopec Ahoj – neďaleký kopec Ahoj, na ktorý sa dostanete aj bez auta. Ponúka magickú scenériu, ktorá sa vám naskytne už počas výstupu. Priestor na vybehanie sa so psíkom, či na jeseň so šarkanom. Veľké priestranstvo poteší každú romantickú dušu v ktoromkoľvek ročnom období. Je tu vybudovaný tiež bike park so šiestimi trasami pre začiatočníkov i skúsených. Ak si zoberiete deku môžete si užiť piknik priamo na kopci.

Vojenské historické múzeum Piešťany – v Piešťanoch sa ukrýva jedno zaujímavé múzeum, ktoré je súčasťou vojenského historického ústavu. Na svojej obrovskej ploche ponúka návštevníkom možnosť vzhliadnuť vyše sto kusov ťažkej i ľahkej techniky, lietadlá i vrtuľníky. Vystavené sú na voľnom priestranstve a v troch bývalých hangároch.

Balneologické múzeum Imricha Wintera – múzeum bolo založené v roku 1928 pod názvom Piešťanské múzeum. Je tu expozícia archeológie, histórie a etnografie regiónu Piešťan. Unikátne nálezy od staršej doby kamennej z Moravian nad Váhom, z bohatých hrobov zo Stráží, nálezy z lokality “Starý kláštor”. V budove kúpeľnej dvorany sa oboznámite s históriou mesta a využitím minerálnych vôd Piešťan.

Kultúrne vyžitie v Piešťanoch

Prvou vecou, ktorá mladých ľudí napadne, je kultúrne vyžitie. Avšak ani v tomto smere Piešťany vôbec nezaostávajú. V meste Piešťany je mnoho každoročne organizovaných kultúrnych podujatí ako napríklad otvorenie letnej kúpeľnej sezóny, Piešťanský hudobný festival, festival Lodenica, festival rozhlasových rozprávok Zázračný oriešok, Truck aréna, výstava kvetov Victoria Regia, či divadelné stretnutie Piešťanské rendezvous. A to všetko v čarovnom meste so špecifickou atmosférou pokojne žblnkotajúcich fontán, všadeprítomnou zeleňou, či poletujúcimi čajkami.

Ešte stále váhate?

Kontakt

Nech sa páči, dohodnite si stretnutie s našim poradcom.

Pomôže Vám veľmi jednoducho aj s prípadným financovaním kúpy bytu prostredníctvom hypotéky tak, aby Vás táto činnosť čo najmenej zaťažila a to bez akejkoľvek platby za sprostredkovanie.

Kontakt na oddelenie predaja
Rezidencia pri parku
Šafárikova ulica
„ulička za gymnáziom“
921 01 Piešťany